Протруйники

  Протравитель & ndash; це препарат, який виконує дезінфікуючу і захисну функцію по відношенню до культурних посівам. Їм обробляють насіннєвий матеріал безпосередньо перед посівом або за деякий час до нього. Останній варіант, крім усього іншого, забезпечує надійне зберігання насіння до моменту висівання.

  Останнім часом, для предпосадочной обробки використовують препарати комплексної дії, з огляду на їх універсальності. Вони здатні позбавити культурні посіви одночасно від шкідливих мікроорганізмів, різних інфекцій, кореневих гнилей, шкідників і грибків, а також від більшості різновидів бур'янів культур. Таким чином, протруйники виконують фунгіцидну і гербіцидну роль.

  Щоб зробити правильний вибір і знайти для себе найбільш ефективний протруйник насіння, слід розібратися в їх видах і особливостях використання.

  За спектром дії, вони поділяються на:

  • одноцільові препарати, які захищають культурні посіви від будь-якого одного виду загрози (наприклад, тільки від гнилі або толко від бур'янів);
  • комплексні препарати, які крім своєї розширеної функціональності, здатні надавати позитивний вплив на стійкість культур до несприятливих погодних умов або впливати на якісні показники врожайності (наприклад, комплексний протруйник картоплі охороняє коренеплоди і бульби від поїдання птахами в момент зберігання).

   В залежності від характеру впливу, вони діляться на:

   • системні, які відразу створюють ефект щита (захисної оболонки) і одночасно знезаражують насіннєвий матеріал зсередини. Дані препарати застосовуються в разі виявлення небезпечних захворювань;
   • контактні, які найчастіше використовуються для профілактики. Вони здатні нейтралізувати патогенні мікроорганізми навіть в прилеглому ґрунті.

    Перед тим як купити протруйник, слід визначитися з яким способом обробки насіннєвого матеріалу, вам прийдется зіткнутися. Виходячи з того що препаративная форма препарату може бути різною, можна виділити 4-ри можливості протруювання:

    • сухе. Коли на насіння наноситися порошок;
    • з зволоженням. Коли обприскування відбувається за допомогою суспензій або розчинів, але насіннєвий матеріал при цьому не вимагає подальшої сушки;
    • мокре. Коли посадковий матеріал обприскують, замочують або поливають розчином або суспензією змочуваних порошків. Таке рясне нанесення, вимагає просушки після обробки, для якісного зберігання;
    • гідрофобізація & ndash; це безпосередньо передпосівна обробка посадкового матеріалу, розчинами полімерних речовин. В результаті такого заходу, на насінні утворюється тонка захисна плівка.

     Якщо ви зробили вибір на користь економічно ефективного і нетоксичного способу захисту культурних посівів від зовнішніх несприятливих чинників, вам необхідні саме протруйники, ціна яких вигідно виділяє ці препарати від інших засобів захисту рослин.