Родентициди

  Родентициди & ndash; це пестициди, які успішно борються з теплокровними шкідниками культурних посівів і зерна, такими як миші і щури. У даних препаратів досить велика область застосування, де 60% займає сільське господарство і 40% промисловість (виробничі приміщення, склади, сховища та інше).

  З огляду на широкої сфери застосування, родентициди мають різні препаративні форми, для зручності використання в тих чи інших галузях. Найпоширенішим вважається порошок, до складу якого входить одне або кілька хімічних речовин і ряд наповнювачів, їх роль & ndash; в кілька разів посилити отруйний ефект. Також препарат випускається у вигляді суспензії, розчину, пасти, брикетів і сумішей.

  Боротьба з мишами і щурами & ndash; захід досить серйозне, так як великі популяції цих тварин здатні завдати непоправної шкоди запасам і посівам. Тому розробники даного виду пестицидів вдаються до, різного роду, хитрощів, щоб домогтися повного знищення популяцій гризунів. У той же час, родентициди повинні зовні відрізнятися від харчових продуктів, фуражу і предметів побуту, щоб не нашкодити людині або домашнім тваринам. Це досягається яскравою маркіровкою, зміною форми або фарбуванням. До складу багатьох родентицидів входить так званий & laquo; маркер & raquo ;, барвник, який показує, що насіннєвий матеріал підлягав обробці хімпрепаратів.

  Всі препарати для боротьби з гризунами діляться на дві групи, це:

  • родентициди гострого впливу. Знищення гризунів з їх допомогою відрізняється швидким розвитком процесу отруєння. Досить однієї обробки посівів або насіннєвого матеріалу, щоб викликати повну нейтралізацію популяції. При чому видимий ефект досягається вже в перші години, після використання;
  • родентициди хронічного впливу. При обробці цим препаратом спостерігається тривалий латентний період. Вони кумулируют в організмі гризунів і призводять до різних необоротних патологічних змін, як, наприклад, збільшення проникності кров'яних судин і масове внутрішні крововиливи. Такі пестициди частіше використовуються в профілактичних цілях, щоб знищити мишей ще до нанесення ними непоправної шкоди.

   Крім груп, родентициди мають класи токсичності:

   • 1-й і 2-й класи дуже небезпечні, так як випускаються в дуже концентрованій формі. Використовуються вони лише в промислових масштабах і для боротьби з дуже великою популяцією гризунів;
   • 3-й клас вважається помірно небезпечним, при дотриманні регламентованих норм. Такі речовини масово використовуються в сільському господарстві і зерносховищах для приготування отруєних приманок і обприскування насіннєвого матеріалу.
   • 4-й клас & ndash; включає в себе готові препаративні форми, придатні для використання на дачних ділянках і в побуті. Це малонебезпечні родентициди, купити які можна в будь-якому спеціалізованому магазині.

    Найважливішим властивістю препаратів що борються з гризунами є їх вибірковість. Саме від неї залежить безпека домашніх тварин і людини. Крім цього слід дотримуватися всіх норм і запобіжні заходи.